bol glowy

Sprawdzone sposoby na bóle

Nikt nie lubi bólu. Bez względu na to, czy jest to ból głowy, brzucha, pleców czy zęba – ból jest nieprzyjemny. Dekoncentruje, denerwuje i irytuje, dlatego gdy tylko się pojawia każdy pragnie się go jak najszybciej pozbyć. Jak? Wszystko zależy od miejsca i zlokalizowana bólu. Ból często promieniuje i w niektórych momentach się nasila, jednak bez względu na to gdzie się znajduje i jak silny jest istnieje lek, który znacząco go złagodzi lub wyeliminuje – Dexak.

Aromaterapia – sposób na ból

Od kilku lat bardzo popularna stała się aromaterapia. Aromaterapia wykorzystuje ‘magiczne’ właściwości olejków naturalnych. Można je stosować zewnętrznie – w formie masażu lub kąpieli lub wewnętrznie – w formie inhalacji. Aromaterapia należy do niekonwencjonalnych metod leczenia. Zapachy zazwyczaj kojarzą się z miłymi chwilami i momentami, dlatego wywołują dobre doznania. Jeżeli ktoś nie chce stosować chemicznych leków, aromaterapia będzie dobrym rozwiązaniem. Nie niszczy wątroby, polepsza samopoczucie i uśmierza ból.

 

Co to jest Dexak?

Dexak to lek, który przeznaczony jest do krótkotrwałego objawowego leczenia ostrego bólu. Najlepiej sprawdzi się w przypadku łagodnego oraz umiarkowanego bólu. Świetnie sprawdzi się podczas bólu stawów, mięśni, zębów czy bolesnych miesiączek. Lek zawiera deksketoprofen czyli czynną odmianę ibuprofenu. Wykazuje on działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Deksketoprofen przeciwdziała rozwojowi stanu zapalnego.

Zobacz również  Ile kosztują soczewki i co ile trzeba je wymieniać?

 

Jak dawkować Dexak?

Lek Dexak należy przyjmować doustnie. Na rynku można spotkać  Dexak w formie saszetek do rozpuszczania lub w formie tabletek. Tabletki należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Lepiej nie przekraczać wyznaczonych dawek, ponieważ można sobie w ten sposób tylko zaszkodzić. Leku nie należy stosować długotrwale – trzeba ograniczyć się jedynie do ‘koniecznych sytuacji’. Jeżeli ból jest bardzo ostry to należy przyjąć go na trzydzieści minut przed posiłkiem, gdyż każdy pokarm opóźnia wchłanianie preparatu.

 

Czy po zażywaniu Dexaku mogą wystąpić skutki niepożądane?

Jak wszystkie leki, również Dexak może wywołać skutki niepożądane. Oczywiście nie wystąpią one u wszystkich pacjentów, jednak warto mieć świadomość, co może wiązać się z zażywaniem tego leku. Najczęściej są to skutki związane z przewodem pokarmowym. Po zażyciu Dexaku może pojawić się niestrawność, biegunka, wymioty, nudności czy bóle brzucha. Są to najczęściej pojawiające się działania niepożądane. Mogą wystąpić także suchość błony śluzowej, zaparcia czy wzdęcia.

 

Ciąża i karmienie piersią, a Dexak

Podczas ciąży nie należy zażywać jakiegokolwiek leku bez konsultacji z lekarzem. Wszystkie leki powinny być zaakceptowane przez lekarza, gdyż ich spożycie może nieść niekorzystne skutki dla matki oraz dziecka. Podobnie jest, jeżeli kobieta stara się o dziecko – już wtedy powinna zadbać o to, co je i jakie leki przyjmuje. Wiele produktów farmakologicznych posiada związki chemiczne, które mogą niekorzystnie wpłynąć na płód i jego rozwój.

Zobacz również  Smakowe odkrycia w Spar: Nowe produkty i trendy kulinarne na półkach