mężczyzna po 40

Na czym polega test na płodność u mężczyzn?

Niepłodność to bardzo poważny problem dla wielu par. Z biegiem czasu okazuje się, że jest coraz więcej osób, które borykają się z niepłodnością. Dlaczego tak się dzieje? Czy są jakieś testy na niepłodność, które mogą potwierdzić problem? Czy są jakieś skuteczne metody leczenia? Żeby odpowiedzieć na te pytania trzeba bliżej przyjrzeć się całemu zagadnieniu.

Czym jest niepłodność?

Niepłodność to po prostu niemożność zajścia w ciążę. Niepłodność zostaje określona po co najmniej 12 miesiącach regularnego współżycia bez stosowania środków antykoncepcyjnych.
Przyczyn niepłodności należy szukać zarówno po stronie kobiety jak i mężczyzny. Czasem zdarza się, że przyczyna leży po stronie obojga. Dlatego rozpoczynając leczenie niepłodności należałoby przebadać i kobietę i mężczyznę. Często jednak mężczyźni nie dopuszczają do siebie myśli, że problem może leżeć po ich stronie i całe leczenie skupia się na kobiecie. Takie podejście do niczego nie doprowadzi jeśli okaże się, że to mężczyzna ma problem, który nawiasem mówiąc, może wcale nie być poważny.

Jakie są przyczyny niepłodności?

Przyczyn niepłodności może być bardzo dużo. W obecnych czasach jest to problem naprawdę wielu par. Życie w biegu i stres ma znaczący wpływ na problemy z zajściem w ciążę. Do przyczyn powodujących trudności z zajściem w ciążę zaliczamy przede wszystkim:

  • choroby ogólnoustrojowe;
  • choroby macicy, szyjki macicy, pochwy, jajników, jajowodów;
  • choroby weneryczne;
  • choroby genetyczne;
  • zaburzenia cyklu miesiączkowego;
  • choroby tarczycy,
  • wpływ narkotyków, alkoholu;
  • choroby jąder
Zobacz również  Jakie są koszty związane z soczewkami kontaktowymi?

Przyczyn powodujących niepłodność jest znacznie więcej, a te wymienione to tylko kilka z nich.

Jak potwierdzić niepłodność?

Żeby zdiagnozować niepłodność należy przede wszystkim udać się do lekarza, który weźmie pod uwagę wszystkie czynniki z naszego środowiska, które mogą mieć wpływ na nasze zaburzenia. Zleci dodatkowe badania i oceni problem biorąc cały obraz pod uwagę.
Tylko jak zachęcić do wizyty mężczyznę, który uważa, że to nie on ma problem? Jest jeden sposób. Na początku można zrobić mu test płodności dla mężczyzn. To powinno rozwiać część wątpliwości.

Jak przeprowadzić test płodności dla mężczyzn?

Są dwa sposoby. Można jechać do kliniki niepłodności i w placówce wykonać odpowiednie badanie lub kupić w aptece tzw. domowy test płodności. Domowe testy płodności bardzo ułatwiają przebadanie „opornego” mężczyzny. Są bardzo proste w użyciu i można je kupić praktycznie w każdej aptece bez recepty. Aby przeprowadzić badanie należy najpierw oddać nasienie do pojemniczka, a następnie niewielką ilość spermy nanieść na płytkę testową. Im więcej plemników tym kolor nasienia będzie ciemniejszy. Wtedy wystarczy przyrównać otrzymany wynik do załączonej karty kolorów i porównać ich barwy. Wynik testu może być pierwszym krokiem w określeniu płodności mężczyzny. Może się okazać, że choć jest dużo plemników ich jakość jest zła, a to może określić już tylko dokładne badanie laboratoryjne.

Zobacz również  Masaż sportowy — kto powinien z niego skorzystać?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *