warzywa i owoce stragan

Smakowe odkrycia w Spar: Nowe produkty i trendy kulinarne na półkach

Rynek sprzedaży internetowej z roku na rok staje się coraz większy i atrakcyjniejszy. Co ciekawe, nie dotyczy to tylko sklepów elektronicznych czy też sportowych, lecz także spożywczych. Doskonałym tego przykładem może być sklep Spar, który przez kupujących z wielu powodów uważany jest za najkorzystniejszy. Oprócz standardowej oferty posiada on nowe produkty, które wpisują się w aktualne trendy kulinarne.

Produkty ekologiczne

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie produkty, które uważane są za ekologiczne. Co to jednak w ogóle znaczny, że produkty spożywcze są bezpieczne dla środowiska i dla ludzi?
Obecne nie uważa się już, że zdrowy produkt to taki, który pozytywnie wpływa na ciało i dostarcza do niego np. potrzebne mu witaminy. Jest to opis zdecydowanie zbyt skąpy, które musiał zostać stosownie rozszerzony. W obecnych czasach jedzenie ekologiczne to takie, które powstawało w zgodzie ze środowiskiem. Nie ma więc mowy o sztucznym dokarmianiu zwierząt hodowanych w nieludzkich warunkach, a także opryskiwaniu roślin niebezpiecznymi dla środowiska i człowieka środkami chemicznymi.
Rzecz jasna w sklepie Spar odnaleźć można szereg produktów wpisujących się w ekologię i takich, które są nie tylko zdrowe, lecz również wytwarzane w bezpieczny dla środowiska sposób.

Mood food — co warto wiedzieć?

Rynek produktów spożywczych jest pod wieloma względami taki sam jak inne. Również wśród zwykłego jedzenia pojawiają się nowe trendy i oczekiwania konsumentów. Ostatnimi czasy prawdziwą rewelacją stało się np. jedzenie wspierające nasz mózg, wpływające na samopoczucie oraz wydajność umysłową. Trend ten pochodzi oczywiście z zachodu i posiada nazwę Mood food.
Które produkty obecne w ofercie Spar mogą być wykorzystywane w przypadku takiego jedzenia? Głównie używa się roślin strączkowych, a także owoców. Szczególnie polecane jest, aby w ofercie Spar poszukiwać fasoli Pinto, która charakteryzuje się największą zawartością magnezu — jest to minerał w dużej mierze pozytywnie wpływający na obniżenie stresu i poprawiający działanie mózgu.

Zobacz również  Jak zdrowo wybierać pieczywo?

Jedzenie Swicy

Każdego roku na rynku pojawiają się nowe wymyślne potrawy, lecz również całkowicie nowe kategorie produktów spożywczych. Dobrym tego przykładem jest nowy trend o nazwie Swicy, co jest angielskim określeniem na połączenie produktów włoskich oraz ostrych w jednym daniu.
Jakie produkty idealnie wpisują się w ten trend? Rewelacyjnym przykładem mogą być wszystkie te pokarmy, które były po prostu słodkie, a teraz zaczęto do nich dodawać pikantny element. Typowym przedstawicielem tego nurtu może być zwykły czekoladowy batonik, który ubogacony został ostrą przyprawą chili. Innym ciekawym przykładem są słodkie sosy, które także otrzymały szczyptę ostrości.
Czy takie egzotyczne i nietypowe produkty można znaleźć w ofercie Spar? Z całą pewnością tak, ponieważ jest to trend światowy zyskujący z miesiąca na miesiąc coraz większe grono zwolenników i miłośników.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *