pielęgnacja skóry zimą

Pielęgnacja skóry zimą. Co warto wiedzieć?

Zima to szczególna pora roku, w której skóra narażona jest na szkodliwe warunki atmosferyczne. Promienie słoneczne, mróz i wiatr powodują, że skóra staje się szorstka, pogarsza się jej stan oraz wygląd. Jak zadbać o skórę zimą? Kilka prostych wskazówek znajdziesz poniżej. Pielęgnacja skóry zimą wcale nie jest taka trudna.

Zimowa pielęgnacja skóry – o tym warto pamiętać

Każda pora roku dyktuje inne wymagania w kwestiach pielęgnacyjnych. Oto kilka wskazówek, jeśli chodzi o zimowe miesiące:

  • Ochrona i nawilżenie

Odpowiednie pielęgnowanie skóry zimą wymaga tych dwóch kroków. Warto pamiętać o nich codziennie, dzięki czemu skóra pozostanie w dobrej kondycji. Najważniejszym kosmetykiem jest dobrej jakości krem nawilżający. Powinny znaleźć się w nim składniki, które nawilżą skórę i ochronią ją przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Składniki, których należy szukać w takich kremach to przede wszystkim kwas hialuronowy, gliceryna oraz aloes i witamina E.

  • Codzienne oczyszczanie

Skóra wymaga odpowiedniego oczyszczania i wcześniejszego demakijażu. Warto jednak pamiętać, aby użyte kosmetyki nie powodowały wysuszenia i podrażnień. Delikatne mleczko do oczyszczania skóry sprawdzi się doskonale.

  • Stosowanie kremu z filtrem

Należy używać go nie tylko w porze letniej, ale przez cały rok. Promienie UV wpływają negatywnie na stan i wygląd skóry, a dodatkowo sprawiają, że regeneracja przebiega powoli.

Zobacz również  Coraz częściej wybierane zabiegi upiększające przez kobiety

Dzięki zastosowaniu się do powyższych porad, zimowa pielęgnacja skóry będzie skuteczna. Warto pamiętać o tych prostych zasadach, aby cieszyć się gładką i jędrną skórą przez cały rok. Bardzo ważna jest również obserwacja. Jeśli skóra pomimo pielęgnacji staje się podrażniona, być może problemem jest nieodpowiedni kosmetyk. Warto przeanalizować składy i zaprzestać używania produktów, które mogą wysuszać i podrażniać skórę.

pielęgnacja skóry zimą

Cera sucha i zimowa pielęgnacja

Pielęgnacja suchej cery zimą nie musi być trudna. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobranie kosmetyków. Bardzo ważne jest natłuszczanie oraz nawilżenie. Dobrym wyborem będą kosmetyki zawierające emolienty, trzeba stosować je codziennie. Takie kosmetyki sprawdzą się również w przypadku skóry wrażliwej. Pielęgnacja skóry suchej powinna zawierać także oczyszczanie. W tym przypadku warto wybrać dobrej jakości płyn micelarny zawierający witaminy. Cera sucha będzie w dobrej formie, jeśli kosmetyki użyte do jej pielęgnacji nie będą zawierały składników takich jak sztuczne barwniki czy parabeny.

Cera sucha lubi odżywcze zabiegi pielęgnacyjne. Warto od czasu do czasu pozwolić sobie na chwilę tylko dla siebie i wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Taka wizyta jest dobra nie tylko dla skóry, ale również dla duszy. Bogata oferta zabiegów kosmetycznych sprawia, że każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Oczyszczanie, maseczki i zabiegi odżywcze oraz nawilżające to dobry wybór, pozwalający na uzyskanie pozytywnych efektów.

Zobacz również  Maseczka do twarzy do cery tłustej

Regularna pielęgnacja skóry

Dobrej jakości kosmetyki z bezpiecznym składem są ważne, ale istotna jest również regularność. To dzięki codziennej pielęgnacji można uzyskać oczekiwane efekty. Warto znaleźć w sobie siłę i motywację do tego, aby codziennie dbać o skórę nie tylko zimą, a przez cały rok. Dzięki temu będzie ona w lepszej formie, a oznaki starzenia nie będą aż tak widoczne. Warto pomyśleć o przyszłości i postawić na regularną pielęgnację skóry. Chociaż na początku może być trudno, z czasem dobre nawyki wejdą nam w krew i pozwolą cieszyć się efektami w postaci jędrnej, gładkiej i dobrze nawilżonej skóry.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *