partnerka sprawdza ciśnienie

Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy – który wybrać?

Profilaktyka jest zawsze mniej kosztowna niż leczenie. Na liście akcesoriów, dzięki którym można dbać o zdrowie osób obecnych w naszym domu, powinien znaleźć się więc nie tylko termometr, ale również ciśnieniomierz. W sprzedaży dostępne są zarówno modele naramienne, jak i nadgarstkowe, warto więc zadać sobie pytanie o to, która opcja sprawdzi się lepiej w naszym przypadku.

Naramienny i nadgarstkowy – czym motywować wybór?

Eksperci pytani o to, czy ciśnieniomierz naramienny sprawdzi się lepiej od modelu nadgarstkowego, zwykle unikają jednoznacznej odpowiedzi. Zwykle zwracają przy tym uwagę, że satysfakcja z zakupu jest w dużym stopniu uzależniona od tego, kto będzie korzystał z tego rodzaju rozwiązania. Jeśli więc pacjent ma problem z nadwagą, a tym samym charakteryzuje się również szerokim obwodem ramion, korzystanie z modelu nadgarstkowego będzie dla niego bez porównania wygodniejsze. Plusem jest tu także niewielki rozmiar. Trudno dziwić się więc, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które z pewnością przypadnie do gustu osobom często podróżującym.
Jeśli jednak stawia się przede wszystkim na dokładność pomiaru, nadal można usłyszeć, że to ciśnieniomierz naramienny jest lepszą opcją. Lekarze zachęcają do jego zakupu zwłaszcza te osoby, które mają już zdiagnozowane schorzenia wymagające regularnych pomiarów. W takim przypadku nawet nieznaczne wahania ciśnienia mogą mieć wpływ na przebieg leczenia, warto więc zainwestować w rozwiązanie, które daje pewność precyzyjnych pomiarów.

Zobacz również  Naturalne soki podczas ciąży – samo zdrowie

Ciśnieniomierz nadgarstkowy – na co zwracać uwagę?

Wybór właściwego ciśnieniomierza nadgarstkowego nie jest przesadnie skomplikowany przede wszystkim dlatego, że modele reprezentujące tę grupę są dostępne w sprzedaży jedynie w wersji automatycznej. Ich obsługa jest w związku z tym wyjątkowo nieskomplikowana. Przeważnie ogranicza się do naciśnięcia guzika znajdującego się na urządzeniu. Oczywiście, w sprzedaży dostępne są zarówno większe, jak i mniejsze modele. Ciśnieniomierze różnią się też szerokością rękawa na nadgarstek. W każdym z wymienionych przypadków mamy jednak do czynienia z cechami, które wybiera się indywidualnie, bazując na własnych preferencjach.

Jak wybrać dobry ciśnieniomierz naramienny?

Szukając dobrego ciśnieniomierza naramiennego w pierwszej kolejności należy zmierzyć sam obwód ramienia. Tylko model o odpowiednio dopasowanym rozmiarze mankietu będzie pozwalał na precyzyjne pomiary, a przecież to właśnie one sprawiają, że kupujący skłaniają się ku temu rozwiązaniu. Dobrze jest też sięgać po ciśnieniomierze pozwalające na wymianę mankietu. Przedłuży to żywotność sprzętu zwiększając jednocześnie komfort odczuwany przez nas podczas korzystania z niego.
Tylko od kupującego zależy to, czy zdecyduje się na ciśnieniomierz w wersji automatycznej, czy tez na jeden z modeli półautomatycznych. Obsługa tego pierwszego jest znacznie prostsza. Należy jednak liczyć się z tym, że to wersja półautomatyczna jest tą, która będzie wiązała się z niższymi kosztami zakupu.

Zobacz również  Ile kosztują soczewki i co ile trzeba je wymieniać?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *