Wypadające włosy

Jak prawidłowo pielęgnować włosy, aby były zdrowe i piękne?

Wiele kobiet zastanawia się, jak prawidłowo pielęgnować włosy, aby były zdrowe i piękne. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi metodami.

Delikatne oczyszczanie

Prawidłowa pielęgnacja włosów powinna uwzględniać przede wszystkim delikatne oczyszczanie. Włosy powinno się myć zawsze wtedy, gdy tego wymagają. Nie jest zalecane wykonywanie tej czynności codziennie, dlatego najlepiej myć włosy co kilka dni. Codzienne mycie włosów może być wymagane w przypadku ich przetłuszczania się, a także wykorzystywania na co dzień dużej ilości kosmetyków. Włosy suche i normalne warto myć co drugi lub trzeci dzień. Do mycia głowy i włosów powinno się używać dobrze dopasowanego szamponu, który będzie odpowiedni dla danego typu włosów. Szampon powinien mieć prosty skład i nie powinny się w nim znajdować niekorzystne substancje.

Systematyczne odżywianie

Kolejnym istotnym aspektem pielęgnacji włosów jest ich systematyczne odżywianie, dlatego warto o nie zadbać. Optymalne odżywianie włosów powinno uwzględniać używanie odżywki do włosów, która będzie dostosowana do ich typu. Najlepiej korzystać z odżywek do spłukiwania. Jednak raz w tygodniu zaleca się użycie odżywki bez spłukiwania, która pozostanie na włosach na dłużej. Odżywkę bez spłukiwania powinno się umieścić na umytych włosach, a następnie zawinąć je w ręcznik bez suszenia. Wiele osób zastanawia się, jak zamknąć łuskę włosa. Istotną kwestią w tym przypadku jest płukanie włosów chłodną wodą, która domknie łuski oraz zapobiegnie wnikaniu we włosy zanieczyszczeń i toksycznych substancji.

Zobacz również  Eco-friendly kosmetyki Davines – dbaj o włosy i środowisko

Prawidłowa dieta

Prawidłowa pielęgnacja włosów powinna również uwzględniać zastosowanie dobrze zbilansowanej diety, która odżywi je od środka. W diecie powinny się znaleźć wszystkie niezbędne składniki odżywcze, takie jak witaminy oraz minerały. Szczególnie cenne dla włosów są witaminy z grupy B, a także cynk, miedź i krzem. Warto umieścić w swoim codziennym jadłospisie produkty z różnych grup spożywczych, dzięki czemu dieta będzie w odpowiedni sposób urozmaicona. Natomiast w przypadku, gdy dieta nie zaspokaja podstawowego zapotrzebowania na witaminy i minerały, warto zastanowić się nad wdrożeniem suplementacji. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć wiele suplementów przeznaczonych do wspomagania pielęgnacji włosów.

Umiarkowana stylizacja

Podczas pielęgnacji swoich włosów warto również zadbać o umiarkowaną stylizację. Włosy powinno się przede wszystkim pielęgnować w sposób delikatny, aby ich nadmiernie nie podrażniać. Włosom szczególnie szkodzi ścisłe splatanie oraz nadmierne spinanie. Włosów nie powinno się zbyt mocno czesać zaraz po umyciu, ponieważ możliwe jest naruszenie ich struktury. Suszenie zbyt gorącym powietrzem również jest niewskazane, ponieważ może niekorzystnie wpływać na stan skóry głowy oraz powodować nadmierne przesuszenie. Włosów nie powinno się także za bardzo stylizować oraz używać zbyt dużej ilości kosmetyków stylizujących.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *