Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarki, a nie z sokowirówki?

Picie soków jest coraz bardziej popularne. Nie tylko coraz częściej można zakupić tego typu napój w restauracjach oraz kawiarniach, ale również w sklepach jest coraz większy wybór wyciskarek i sokowirówek. Niestety różnica pomiędzy otrzymywanymi sokami jest bardzo duża. Warto zatem dowiedzieć się, dlatego soki z wyciskarki są lepsze, od tych z sokowirówki.

Czy warto pić świeżo wyciskane soki?

Przede wszystkim na wstępie trzeba zaznaczyć, że świeżo wyciskane soki są najlepszym sposobem na pozyskanie prawdziwej bomby witaminowej, bez większego wysiłku. Oczywiście znajdą się tacy, którzy powierzą, że przecież można te wszystkie owoce i warzywa zjeść, bez straty jakichkolwiek elementów. Prawda jest jednak taka, że nie będziemy w stanie zjeść tak dużej ilości, pozyskując tym samym tak duża wartość odżywczą, aniżeli poprzez soki. Dlatego jeśli chcesz uzupełnić niedobory witamin w swojej diecie, a tym samym nie masz czasu na przygotowywanie wymyślnych posiłków, sięgnij po świeżo wyciskane soki. Mogą one w pełni zastąpić któryś z posiłków, będąc tym samym smacznym napojem, gaszącym pragnienie.

Czym charakteryzują się soki z sokowirówki?

Skoro już wiemy, że świeżo wyciskane soki to samo zdrowie, zapoznajmy się z właściwościami soków z sokowirówki. To urządzenie, które poprzez bardzo szybkie obroty miażdży owoce, a następnie poprzez siłę odśrodkową wypycha je w kierunku sita. W wyniku tego powstaje klarowny sok. Jest on pozbawiony jakichkolwiek drobinek i cząstek. Czas pracy urządzenia to dosłownie kilkanaście sekund.

Zobacz również  Skuteczna pielęgnacja skóry

Niestety sok otrzymany z sokowirówki pozbawiony jest wielu drogocennych witamin, enzymów oraz antyoksydantów. Wszystko przez szybkość jej pracy. Bardzo wysokie obroty doprowadzają do powstania temperatury powyżej 40 stopni C. Również budowa sokowirówki pozbawia wyciskanych z niej soków wielu cennych składników. Oczywiście takie soki nadal są bardziej zdrowe, aniżeli pakowane do kartonów, pełnych cukrów oraz barwników i składników konserwujących. Jednak to soki z wyciskarki są najbardziej zdrowe.

owocowe soki

Czym charakteryzują się soki z wyciskarki?

Wyciskarki w porównaniu do sokowirówki są urządzeniami wolnodziałającymi. To dla osób, które cenią sobie każdą chwilę z pewnością jest to wielka wada, jednak w rzeczywistości w odniesieniu do naszego zdrowia, bardzo ważna cecha. Przede wszystkim dlatego, iż wolne działanie wyciskarki nie powoduje wcześniej wspomnianej wysokiej temperatury. Z tego względu sok powstaje powoli i niekiedy trzeba się wręcz uzbroić w cierpliwość, jednak napój jaki otrzymujemy jest bogactwem witamin i minerałów. Ponadto warto zwrócić uwagę na wykonanie wyciskarki, która zazwyczaj posiada plastikowe, a nie tak jak sokowirówka, metalowe elementy. To również wpływa na jakość i zawartość odżywczą soków.Jak widać, jeśli chcesz delektować się smacznymi napojami, które dodatkowo wpływają pozytywnie na Twoje zdrowie, lepiej jest zaopatrzyć się w wyciskarkę do soków, aniżeli w sokowirówkę.