Twarożek

Twarożek na kolację – jak schudnąć

Wiele osób będących na diecie patrzy niepewnie na twarożki, sery białe oraz mleko, widząc w nich zagrożenie dla restrykcyjnego menu oraz idealnej sylwetki. Jednak wystarczy nieco poszukać informacji w Internecie na ten temat lub skonsultować się z dietetykiem, by przekonać się, że są to wręcz idealne produkty do spożywania, zarówno w porze porannej, jak i na kolację.

Dlaczego warto jeść kolacje podczas odchudzania?

Warto zaznaczyć, że spożywanie kolacji podczas procesu odchudzania jest bardzo ważne. Niektórym osobom wydaje się, że nie jedząc kolacji robią dobrze, ponieważ nie dodają sobie dodatkowych, zbędnych w ich mniemaniu kalorii. Tymczasem jest to bardzo poważny błąd, ponieważ jest to ostatni przed snem posiłek, a więc następuje przerwa ok. 10-15 godzinna. Dla metabolizmu jest to katastrofa – organizm nie otrzymuje pożywienia, a więc uznaje, że musi zacząć odkładać tłuszcz, dlatego metabolizm spowalnia. Kanapka z seremRegularne jedzenie jest sygnałem dla organizmu – możliwe jest szybkie spalanie, ponieważ zostanie dostarczony w niedługim czasie kolejny posiłek.

Warto jednak, by kolacje były spożywane na 2 godziny przed snem, jak również istotne jest to, co na kolacje jest spożywane.

Zobacz również  Masaż sportowy — kto powinien z niego skorzystać?

Dlaczego warto jest jeść twarożki na kolacje?

Twarożki są przed wszystkim nisko kaloryczne, dając przy tym poczucie sytości. Ok. 100 g twarogu ma jedynie 133 kcal, które uznawane są za „dobre”. Z tego względu wystarczy zjeść niewiele, aby nie tylko najeść się, ale przede wszystkim dostarczyć organizmowi ważne składniki.

Oczywiście w twarogach najwięcej jest białka, ok. 18.7 g w 100 g. Nie bez znaczenia jest również jego rodzaj, ponieważ sam twaróg strawi się stosunkowo szybko, jednak białko z niego pochodzące, trafi najpierw do żołądka, gdzie zostanie wstępnie strawione, a następny etap odbywa się w jelicie. Całość trwa ok. 7-8 godzin, a więc przez niemal przez okres całego snu do organizmu, (a w szczególności do mięśni) będzie dostarczana odpowiednia ilość białka.

Ponadto jest to posiłek lekki, nie będzie nadawał uczucia ciężkości, a tym bardziej nie spowoduje żadnych zaparć czy problemów żołądkowych. Wyjątkiem są jednak osoby, które nie mają tolerancji na laktozę lub są na nią uczulone. Niestety nie wszyscy mogą spożywać twarożki i nie są one zalecane, przy jakichkolwiek problemach.

Z czym jeść twarożki na kolację?

Twarogi mają dodatkowy atut, bowiem można je jeść na różne sposoby. Oczywiście najbardziej ulubionym połączeniem jest szczypiorek, pomidorki i cebulka. Warto takie połączenia spożywać przed snem, ponieważ w tym czasie zalecane są również warzywa. Jeśli jednak wolisz słodkie kolacje, nie ma problemu – dodaj do twarogu miód, ksylitol lub szczyptę cukru trzcinowego.

Zobacz również  Na czym polega test na płodność u mężczyzn?

Twarogi mają smak, który będzie pasował do wielu produktów – ciemne pieczywo, wafle ryżowe czy jako podstawa sałatki. Warto jednak pamiętać by przed spożyciem przechowywać go w lodówce, jak również zwracać uwagę na datę ważności.