soczewki kolorowe

Soczewki na specjalne okazje

Hipsterzy na nowo wylansowali okulary, a raczej oprawki – duże i zasłaniające dużą część twarzy. Zapoczątkowali też modę na szkła zerówki. Okulary to ciekawy dodatek, ale z powagą nie każdemu jest do twarzy. Zamiast na siłę zasłaniać oczy, lepiej jest je pokazać światu. A nawet nie tylko pokazać – dobrze jest wydobyć z nich ich wewnętrzne piękno i blask. Nic zaś nie zrobi tego równie dobrze jak profesjonalne soczewki kontaktowe.

Soczewki kontaktowe – korekta wzroku to nie wszystko

Soczewki kontaktowe powstały jako alternatywa dla okularów. Miały przede wszystkim korygować wady wzroku i raz na zawsze wyzwolić z ciężkich i przytłaczających twarz okularów. Ich producenci szybko jednak zorientowali się, że poprawa wzroku to tylko jedna z funkcji, jaką mogą spełniać szkła kontaktowe. I właśnie to zapoczątkowało prawdziwe soczewkowe szaleństwo. Ceny szkieł kontaktowych poszły w dół, a producenci zaczęli się prześcigać w oferowaniu coraz lepszych soczewek.

Te najnowocześniejsze wspaniale korygują wady wzroku. Problemem nie jest już nawet astygmatyzm. W ofercie czołowych producentów są już takie szkła, które radzą sobie z tą kłopotliwą wadą wzroku. Koniec z nieostrym widzeniem. Wystarczy ubrać odpowiednie soczewki, które dodatkowo są bardziej komfortowe w noszeniu i doskonale nadają się do uprawiania sportów.

Zobacz również  Coraz częściej wybierane zabiegi upiększające przez kobiety

Soczewki kontaktowe – jakie dają dodatkowe efekty?

W coraz bogatszej gamie soczewek znaleźć można też coraz częściej tzw. „zerówki”. Nie korygują one wzroku, ale zapewniają dodatkowe, ciekawe efekty. Jakie? Wybierając odpowiednie soczewki, można np. zmienić kolor tęczówek. Niebieskie oczy to niespełnione marzenie? Koniec z tym! Wystarczy zamówić niebieskie soczewki i można cieszyć się upragnionym kolorem oczu. Wśród soczewek bez trudu można znaleźć takie, które imitują barwy występujące w naturze. Ale są też wśród nich i takie, które pozwolą drastycznie zmienić spojrzenie. Czarne tęczówki? Fioletowe? Czy może złociste z drobinkami? Na co dzień to niekoniecznie dobry wybór, ale na karnawałową zabawę to strzał w dziesiątkę!

Można też zdecydować się na o wiele bardziej subtelny efekt. Niektóre soczewki nie zmieniają koloru oczu, ale potrafią go upiększyć. Są na to różne sposoby. Można zdecydować się na soczewki, które mocno podkreślają kolor tęczówki, co spojrzeniu dodają głębi. Sposobem na wyraziste spojrzenie są natomiast soczewki rozświetlające, które spojrzeniu dodadzą promienności, intensywności i sprawiają, że oczy wyglądają na bardziej wypoczęte.

Soczewki do zadań specjalnych

Specjalne okazje to jednak nie tylko wyjścia, kiedy warto dodać sobie atrakcyjności. Producenci soczewek przygotowali również dobre produkty dla osób aktywnych. Dla bywalców basenów i pływalni, którzy chcą się cieszyć ostrym wzrokiem, idealne są soczewki jednodniowe. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo w opakowaniu można znaleźć oddzielną parę soczewek na każdy dzień. Nie trzeba ich myć za każdym razem. Po zdjęciu wyrzuca się zużytą parę i zakłada się nowe soczewki. Jednorazówki to więc najlepszy sposób, by nie martwić się o zabrudzenia soczewek na pływalni i nie przejmować się bakteryjnymi infekcjami oczu.

Zobacz również  Twarz jak z photoshopa – jak rozświetlić skórę twarzy?