Jaki żel do mycia twarzy dla meżczyzn?

Oczyszczanie twarzy to podstawa pielęgnacji. Jeśli chcemy mieć piękną i gładką skórę, musimy dokładnie ją myć. Muszą o tym pamiętać także mężczyźni, którzy często nie zwracają uwagi na to, czym myją buzię. Kupmy więc odpowiedni żel do mycia twarzy dla mężczyzn i nauczymy pana, jak właściwie oczyszczać twarz.

Jaka jest skóra mężczyzny?

Skóra mężczyzny jest o około 25% grubsza niż skóra kobiety (tak przynajmniej twierdzą specjaliści z Tołpa), a wydzielane sebum podlega regulacji przez męskie hormony, dlatego skóra panów ma bogatszą hydrolipidową warstwą ochronną. Ponadto, męska skóra ma większą ilość i zagęszczenie naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i potowych. Włókna w skórze męskiej są ułożone względem siebie prostopadle tworząc strukturę siatki, co zwiększa jej odporność na rozciąganie. W związku z tym, męska skóra starzeje się wolniej, ale wyraźniej. 1/3 powierzchni męskiej twarzy pokrywa zarost, który usuwany jest w trakcie golenia. Powoduje to mechaniczne uszkodzenia skóry i podrażnienia. Skóra po goleniu potrzebuje odpowiedniego wsparcia. Na szczęście, coraz więcej panów zdaje sobie sprawę z tego, ze woda z mydłem nie wystarczy, aby zadbać o wszystkie potrzeby męskiej skóry. Mydło trzeba zastąpić żelem do mycia twarzy dla mężczyzn, a po goleniu trzeba używać balsamu. Częścią męskiej pielęgnacji powinno być również nakładanie odpowiedniego kremu do twarzy.

Zobacz również  Eco-friendly kosmetyki Davines – dbaj o włosy i środowisko

Jak dobiera się żel do mycia twarzy dla mężczyzn?

Zanim kupimy odpowiedni żel, zastanówmy się, jaki mamy typ cery. Jeśli zaraz po oczyszczeniu wodą i kosmetykiem towarzyszy nam uczucie suchości i napięcia, a po kilku godzinach od nałożenia kremu odczuwalny jest dyskomfort i szorstkość, to jest to sygnał, że mamy skórę suchą, która jest podatna na podrażnienia, pękanie i wymaga specjalnego traktowania. Pan o takiej skórze powinien wybierać bardzo delikatny żel do mycia twarzy dla mężczyzn, który nie zawiera silnych składników chemicznych i alkoholu. Zrezygnujmy z produktów o działaniu złuszczającym, gdyż mikrodrobinki zawarte w tego typu kosmetykach mogą doprowadzić do nadmiernego przesuszania i jeszcze większego łuszczenia się naskórka. Skóra tłusta wygląda jak posmarowana olejkiem, czyli mocno się świeci. Trzeba ją myć żelem oczyszczającym, który będzie zawierał substancje o działaniu antybakteryjnym (np. olejek z drzewa herbacianego lub glinka). Ograniczy to błyszczenie się twarzy w ciągu dnia i odpowiednio przygotuje cerę na nałożenie kolejnych produktów pielęgnacyjnych, czyli kremu nawilżająco-matującego. Wskazane jest też stosowanie kosmetyków zawierających drobinki peelingujące, które będą delikatnie złuszczać skórę, oczyszczając ją z brudu i nadmiaru sebum. Niektórzy panowie mają cerę mieszaną, która charakteryzuje się nadmiernym przetłuszczaniem w tak zwanej strefie „T” (nos, czoło, broda) oraz suchością w okolicach policzków. W takim przypadku pielęgnację należy rozpocząć od żelu do mycia twarzy dla mężczyzn, który oczyszcza skórę dokładnie, ale delikatnie, regulując pracę gruczołów łojowych.

Zobacz również  Dlaczego warto pić świeże soki z wyciskarki, a nie z sokowirówki?

Przemysł kosmetyczny oferuje tak wiele specyfików, że każdy pan znajdzie odpowiedni żel do mycia twarzy dla mężczyzn. Jeżeli będzie dbał o skórę, na pewno będzie ładna i zdrowa.