Jaki żel do mycia twarzy dla meżczyzn?

Oczyszczanie twarzy to podstawa pielęgnacji. Jeśli chcemy mieć piękną i gładką skórę, musimy dokładnie ją myć. Muszą o tym pamiętać także mężczyźni, którzy często nie zwracają uwagi na to, czym myją buzię. Kupmy więc odpowiedni żel do mycia twarzy dla mężczyzn i nauczymy pana, jak właściwie oczyszczać twarz.

Jaka jest skóra mężczyzny?

Skóra mężczyzny jest o około 25% grubsza niż skóra kobiety (tak przynajmniej twierdzą specjaliści z Tołpa), a wydzielane sebum podlega regulacji przez męskie hormony, dlatego skóra panów ma bogatszą hydrolipidową warstwą ochronną. Ponadto, męska skóra ma większą ilość i zagęszczenie naczyń krwionośnych, gruczołów łojowych i potowych. Włókna w skórze męskiej są ułożone względem siebie prostopadle tworząc strukturę siatki, co zwiększa jej odporność na rozciąganie. W związku z tym, męska skóra starzeje się wolniej, ale wyraźniej. 1/3 powierzchni męskiej twarzy pokrywa zarost, który usuwany jest w trakcie golenia. Powoduje to mechaniczne uszkodzenia skóry i podrażnienia. Skóra po goleniu potrzebuje odpowiedniego wsparcia. Na szczęście, coraz więcej panów zdaje sobie sprawę z tego, ze woda z mydłem nie wystarczy, aby zadbać o wszystkie potrzeby męskiej skóry. Mydło trzeba zastąpić żelem do mycia twarzy dla mężczyzn, a po goleniu trzeba używać balsamu. Częścią męskiej pielęgnacji powinno być również nakładanie odpowiedniego kremu do twarzy.

Zobacz również  Soczewki na specjalne okazje

Jak dobiera się żel do mycia twarzy dla mężczyzn?

Zanim kupimy odpowiedni żel, zastanówmy się, jaki mamy typ cery. Jeśli zaraz po oczyszczeniu wodą i kosmetykiem towarzyszy nam uczucie suchości i napięcia, a po kilku godzinach od nałożenia kremu odczuwalny jest dyskomfort i szorstkość, to jest to sygnał, że mamy skórę suchą, która jest podatna na podrażnienia, pękanie i wymaga specjalnego traktowania. Pan o takiej skórze powinien wybierać bardzo delikatny żel do mycia twarzy dla mężczyzn, który nie zawiera silnych składników chemicznych i alkoholu. Zrezygnujmy z produktów o działaniu złuszczającym, gdyż mikrodrobinki zawarte w tego typu kosmetykach mogą doprowadzić do nadmiernego przesuszania i jeszcze większego łuszczenia się naskórka. Skóra tłusta wygląda jak posmarowana olejkiem, czyli mocno się świeci. Trzeba ją myć żelem oczyszczającym, który będzie zawierał substancje o działaniu antybakteryjnym (np. olejek z drzewa herbacianego lub glinka). Ograniczy to błyszczenie się twarzy w ciągu dnia i odpowiednio przygotuje cerę na nałożenie kolejnych produktów pielęgnacyjnych, czyli kremu nawilżająco-matującego. Wskazane jest też stosowanie kosmetyków zawierających drobinki peelingujące, które będą delikatnie złuszczać skórę, oczyszczając ją z brudu i nadmiaru sebum. Niektórzy panowie mają cerę mieszaną, która charakteryzuje się nadmiernym przetłuszczaniem w tak zwanej strefie „T” (nos, czoło, broda) oraz suchością w okolicach policzków. W takim przypadku pielęgnację należy rozpocząć od żelu do mycia twarzy dla mężczyzn, który oczyszcza skórę dokładnie, ale delikatnie, regulując pracę gruczołów łojowych.

Zobacz również  Skuteczna pielęgnacja skóry

Przemysł kosmetyczny oferuje tak wiele specyfików, że każdy pan znajdzie odpowiedni żel do mycia twarzy dla mężczyzn. Jeżeli będzie dbał o skórę, na pewno będzie ładna i zdrowa.