Jaki blender lub rozdrabniacz kielichowy kupić?

Obecny rynek prezentuje tak bogatą ofertę, że wybór odpowiedniego dla siebie sprzętu wymaga rzetelnego rozeznania, jak również sprecyzowania swoich potrzeb względem niego. Podpowiadamy zatem, czym kierować się podczas wyboru blendera ręcznego lub kielichowego.

Dlaczego warto jest kupić blender?

Blender jest urządzeniem, które znajdzie swoje zastosowanie w każdej kuchni, a zwłaszcza w takiej, w której przygotowywanie posiłków wiąże się z koniecznością spędzania znacznej ilości czasu. Blender można wykorzystać do przygotowywania zup, sosów, kremów, jak również szatkowania warzyw w dużej ilości. Warto pamiętać o pysznych koktajlach czy smoothie, które będą pysznym dodatkiem do tradycyjnych dań. To sprzęt, który nie zajmuje zazwyczaj dużo miejsca, a jest naprawdę przydatnym dodatkiem, który dla wielu może się okazać nieocenionym wręcz kuchennym pomagierem.

Podczas jego wyboru dobrze jest kierować się wielofunkcyjnością, która okaże się oszczędnością czasu i pieniędzy.

Jaki blender ręczny kupić?

Ręczny blender, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem, którym operuje się w sposób manualny. Składa się on z urządzenia właściwego, na który nakłada się odpowiednie, w zależności od potrzeb końcówki. Każda z nich może mieć całkowicie inne zastosowanie i warto jest mieć to na uwadze, podczas dokonywania zakupów.

Zobacz również  Pomysły na danie jednogarnkowe

Najbardziej podstawowa wersja posiada jedną końcówkę, która sprawdza się jedynie do przygotowywania dań płynnych, jak i miksowania miększych produktów, jak np. owoce. By rozszerzyć wachlarz możliwości, warto zakupić zestaw, który dodatkowo posiada końcówki do sosów. Wykonane ze specjalnego tworzywa pozwalają na miksowanie nawet gorących dań jak np. zupa. Pozwoli to na oszczędność czasu – nie jest konieczne jej wystudzenie przed blendowaniem.

Warto jest również zwracać uwagę na pojemniki, które dostępne są w rozszerzonych zestawach. Posiadają one ostrza zupełnie innego rodzaju niż te, które są umieszczone w zdejmowalnej końcówce. Mają o wiele szerszy zakres możliwości, jak chociażby kruszenie twardych kostek lodu.

Jaki blender kielichowy kupić?

blender

Blender kielichowy w znacznym stopniu różni się od blendera ręcznego. Przede wszystkim posiada on dużo większą moc, niż jego manualny odpowiednik. Co więcej, jest on sprzętem, który w prostszy sposób się obsługuje, ponieważ wystarczy wrzucić pokrojone składniki i włączyć maszynę.

Niektóre modele posiadają nawet opcję, która sprawia, że po skończonej pracy dochodzi do automatycznego wyłączenia się urządzenia. Warto jest wybrać taką funkcję, ponieważ dzięki niej możliwa jest wielofunkcyjność podczas przygotowywania posiłków. Dodatkowo należy zwracać szczególną uwagę na pojemność kielicha – im jest on większy, tym szybciej zblendowane zostaną większe ilości produktów. Dodatkowymi funkcjami jeśli chodzi o ten rodzaj urządzeń jest możliwość mielenia ziaren kawy, co każdy prawdziwy smakosz tego napoju powinien docenić najbardziej.

Zobacz również  Zalety kupowania cukru przez internet

Znając swoje wymagania co do poszczególnych funkcji urządzenia, o wiele lepiej jest dopasować odpowiedni model do swojej kuchni. Rynek oferuje tak wiele modeli, że z pewnością każdy znajdzie odpowiedni sprzęt, niezależnie od tego czy jest to blender ręczny czy kielichowy.