lifting brwi

Coraz częściej wybierane zabiegi upiększające przez kobiety

Kobiety uwielbiają wyglądać pięknie i młodo, nic więc dziwnego, że wszelkie zabiegi kosmetyczne lub medycyny estetycznej cieszą się takim zainteresowaniem. Kiedyś było to najczęściej powiększenie piersi lub plastyka brzucha, dzisiaj idziemy o krok dalej – lifting brwi, botoks czy makijaż permanentny.

Poprawianie natury nikogo już nie dziwi czy szokuje, każda z kobiet może pozwolić sobie na bardziej lub mniej kosztowną zmianę. Dzięki temu podnoszą swoją samoocenę, stają się pewniejsze siebie czy zaczynają akceptować swoje ciało i wygląd. Niektóre zabiegi są wręcz wskazane z powodów zdrowotnych, a upiększenie jest ich efektem ubocznym. Na co najczęściej decydują się kobiety, aby poprawić swoją urodę?

Kosmetyczka w służbie piękna

Kobiety chętnie korzystają z usług kosmetyczek. Oczyszczanie twarzy, paznokcie, depilacja plastrami, makijaż permanentny – to wszystko poprawia wygląd i sprawia, że skóra odżywa a panie oszczędzają czas na codzienną pielęgnację. W gabinetach znajdziemy szeroki wybór usług, ale też profesjonalnych urządzeń, np. do kosmetyki laserowej. Często wybierane są zarówno zabiegi upiększające, ale też te pielęgnujące. Popularne są manicure, pedicure, regulacja brwi, peeling, zabiegi upiększające skórę dłoni oraz stóp i wiele innych. Czasami jednak kosmetyka w salonach jest niewystarczająca lub oczekujemy większego i bardziej trwałego efektu. Wtedy rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną.

Zobacz również  Maseczka do twarzy do cery tłustej

Więcej niż kosmetyka

Zaletą medycyny estetycznej jest nieinwazyjne poprawianie urody, oznacza to, że efekt osiągamy bez potrzeby operacji czy używania skalpela. Najczęściej zabiegi wykonuje się przy użyciu specjalistycznych urządzeń, lasera czy preparatów. W ten sposób możemy usunąć niedoskonałości cery, jak zmarszczki, przebarwienia czy cienie pod oczami. Możemy też wykonać lifting brwi, policzków czy brody. Tego typu zabiegi niosą za sobą większe ryzyko, dlatego niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem i sprawdzenie czy dana ingerencja nie zagraża naszemu zdrowiu.

Dla kogo lifting brwi?

Jednym z popularnych ostatnio zabiegów jest lifting brwi. Polega on na odmłodzeniu wyglądu i pozbyciu się z twarzy oznak zmęczenia poprzez podniesienie lub wyrównanie brwi. Obniżanie brwi może być spowodowane zwiotczeniem skóry, utratą warstwy tłuszczu wokół brwi, czoła i okolic czaszki. Lifting nie tylko podnosi brwi, ale także koryguje poziome i pionowe linie powstałe w wyniku marszczenia się brwi. Korekta brwi przeznaczona jest dla kobiet zdrowych, u których nie ma żadnych aktywnych chorób czy stanów przedchorobowych.