leczenie (2)

Jak pomóc dziecku w chorobie?

Jesienią wszelkie wirusy atakują ze zdwojoną siłą, więc łatwo o przeziębienie. Chore dziecko narzeka i marudzi, gdy źle się czuje. Maluchy szczególnie źle znoszą drapiący ból gardła. Jak im pomóc? Robić inhalacje czy płukanki? Jeśli pociecha nie chce płukać gardła, kupmy Entitis, który poradzi sobie z infekcją i bólem gardła, gdyż zawiera korzystne dla zdrowia szczepy bakterii.

Jak sobie radzić z infekcją u dzieci? Kiedy podać Entitis?

Przeziębione dziecko kaszle, ma katar, czasami pojawia się także ból gardła, a nawet gorączka. W przypadku infekcji meczący kaszel jest efektem podrażnienia śluzówki górnych dróg oddechowych. Suchy kaszel utrudnia spanie, odbiera radość z zabawy, a ponadto dziecko nie ma apetytu i może skarżyć się na ból brzucha. Podrażniona od ciągłego kaszlu i spływającego kataru śluzówka potrzebuje pomocy. Zakraplajmy nos dziecka solą fizjologiczną i róbmy mu częste inhalacje roztworem soli fizjologicznej, do czego będzie potrzebne specjalne urządzenie, dostępne w aptekach, zwane inhalatorem lub nebulizatorem. Nebulizator rozbija wlane do niego lekarstwo na mikroskopijne cząsteczki, a następnie rozprasza w postaci delikatnej mgiełki. Chory wdycha tę mgiełkę, a unoszące się w niej cząsteczki lekarstwa są transportowane w głąb układu oddechowego. Maluch musi także dużo pić, najlepiej wody, ale można podawać także herbaty owocowe, np. malinową. Zadbajmy także o odpowiednie nawilżenie powietrza w pokoju. Chcąc pomóc w zwalczaniu infekcji, podajmy dziecku Entitis.

Zobacz również  Czy ketchup jest zdrowy?

Czym jest Entitis?

Entitis dostępny jest w formie tabletek do ssania i saszetek. Saszetki można podawać maluchom od 6 miesiąca życia, a tabletki mogą ssać trzylatki. Entitis ma w składzie specyficzny szczep Streptococcus salivarius K12, który został wyizolowany z jamy ustnej dziecka, oraz witaminę D, która przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Odkrycie szczepu K12 to efekt ponad 30 lat badań naukowych 1-4. Preparat polecany jest wszystkim dzieciom, a w szczególności tym, które przebywają w dużych skupiskach (np. żłobek, przedszkole) oraz dzieciom mającym zwiększoną skłonność do odczuwania dyskomfortu ze strony ucha, nosa, gardła, w celu uzupełnienia mikroflory górnych dróg oddechowych. Podać go trzeba także po zakończonej kuracji antybiotykowej, a także w celu wspomagania organizmu w okresie jesienno-zimowym.

Entitis pastylki do ssania. Jak działa?

Entitis w pastylkach ma ten sam skład, co saszetki, a jego zadaniem jest przeciwdziałanie nawracającym zakażeniom nosa, gardła i ucha u dzieci, jak i osób dorosłych. Przy powracających zakażeniach nosa, ucha i gardła należy zażywać 1 pastylkę na dobę przez 3 miesiące, w czasie zakażenia wirusowego nosa lub/i gardła – 1 pastylkę na dobę przez 14 dni, a po anginie (po zakończeniu stosowania antybiotyku) – 1 pastylkę na dobę przez 3 miesiące. Tabletkę trzeba ssać powoli przez 5 minut do całkowitego rozpuszczenia. Należy zażyć ją przed snem, tuż po umyciu zębów. Po zastosowaniu Entitis nie wolno przyjmować bezpośrednio pokarmów ani też płynów. Nie można pastylek rozgryzać ani połykać. Nie można również stosować jednocześnie preparatów o działaniu antybakteryjnym.

Zobacz również  Warzywa i owoce - zdrowe przekąski w ciągu dnia

Każdy rodzic się martwi, gdy dziecko choruje. Chcąc przyspieszyć powrót do zdrowia, podajmy dziecku Entitis w pastylkach, a gdy maluch wróci do formy, zastanówmy się nad profilaktyką.